1 Obserwatorzy
23 Obserwuję
grochalanna

Czytane

Teraz czytam

Żony mojego ojca
Jose Eduardo Agualusa
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
Jonas Jonasson

Powrót niedoskonały

Powrót niedoskonały - Marcin Bruczkowski Gdy się jest chorym, książki czytają się same. "Powrót niedoskonały" przeczytałam z ogromną przyjemnością. Człowiek sprawy sobie nie zdaje, jak proste rzeczy wg. nas mogą utrudnić życie komuś, kto wrócił zza granicy po wielu latach. Książkę polecam szczerze - czytało mi się ją równie dobrze jak pierwszą powieść Pana Marcina. Polecam.

Zagubieni w Tokio

Zagubieni w Tokio - Marcin Bruczkowski Rewelacja. Czyta się przyjemnie, lekko, szybko. Mnie się bardzo podoba.

Singapur, czwarta rano

Singapur, czwarta rano - Marcin Bruczkowski Kolejna świetna książka Pana Marcina, polecam, lekka, przyjemna, wciąga. zkoda, że tak szybko się skończyła.

Klan czerwonego sorga

Klan czerwonego sorga - Mo Yan Trudna książka, czyta się ja powoli, a obszerne opisy wszystkiego dają się w kość. Można jednak przywyknąć, a wtedy czytelnikowi ukazuje się piękny, okrutny i skomplikowany świat wielopokoleniowej rodziny. Przeczytać warto.

Obfite piersi, pełne biodra

Obfite piersi, pełne biodra - Mo Yan Po przeczytaniu wpadłam w jakiś dziwny stan przygnębienia, tęsknoty.... Ciekawa jestem, czy tylko ja tak mam... Smutna historia, książka zdecydowanie nie na początek jesieni, ale i tak polecam.

Radio Yokohama

Radio Yokohama - Marcin Bruczkowski, Monika Borek Genialna :-)

Bezsenność w Tokio

Bezsenność w Tokio - Marcin Bruczkowski Genialna, rewelacyjna itd., itp. :-) Książkę pożyczył mi znajomy i to był strzał w dychę. Polecam każdemu, bo przeżyć ciekawe historie i jeszcze do tego ciekawie je opisać - nie każdy potrafi. A tu mamy wszystko, humor, świetny język i ciekawe opisy prawdziwej Japonii widzianej oczyma gajdzina. Jedna z moich ulubionych książek.

Wiatr

Wiatr - Marcin Ciszewski Ciekawa książka, przeczytałam w ciągu jednego popołudnia, bardzo mnie wciągnęła. Być może dlatego, że cała akcja rozgrywa się w ciągu kilku dni. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora. Polecam.

Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii

Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii - Chris Kyle, Jim DeFelice, Scott McEwen Ciekawa pozycja do przeczytania w czasie wakacji. Połknęłam ekspresowo. Lubię takie pozycje.

Wyspa na prerii

Wyspa na prerii - Wojciech Cejrowski Genialna - jak każda poprzednia książka Pana WC. Polecam!

Pielgrzym

Pielgrzym - Terry Hayes Świetna książka, wartka akcja, zaskakująca historia. Polecam każdemu miłośnikowi dobrego kryminału.

Dochodzenie 3

Dochodzenie 3 - David Hewson Trzecia część rozczarowała mnie tylko jednym - za szybko ją przeczytałam.

Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze

Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze - Artur Andrus Przy tej książce spędziłam bardzo miłą niedzielę. Polecam - jako odskocznię od codzienności :-)

Chirurg czy artysta?

Chirurg czy artysta? - Urszula Hollanek, dr Marek Szczyt Bardzo fajna i przyjemna lektura na sobotnie przedpołudnie.

Dziewczyny z Powstania

Dziewczyny z Powstania - Anna Herbich Piękna książka o pięknych kobietach. Zastanawiam się, jakby zachowała się dzisiejsza młodzież w takich okolicznościach... Wtedy walka za Ojczyznę była tak naturalna. Zwyczajna. Polecam.

Żona enkawudzisty. Historia życia Agnessy Mironovej

Żona enkawudzisty. Historia życia Agnessy Mironovej - Książka przeczytana w jeden wieczór i jeden poranek... Jej wartość historyczna jest nie do przecenienia. Ciekawa pozycja, polecam.